Chemosan je univerzálny povrchový dezinfekčný prostriedok, ktorý sa aplikuje postrekom alebo stieraním (s mechanickým účinkom).

Tento dezinfekčný prostriedok je určený pre dezinfekciu všetkých typov plôch nachádzajúcich sa vo wellness, športových štúdiách alebo soláriách. Je vhodný aj na domáce použitie: dezinfekciu kľučiek, vypínačov, nábytku, kúpeľne a podobne. Prípravok je vhodný aj na akryláty, nepoškodzuje citlivé materiály a zanecháva príjemnú eukalyptovú vôňu.

Prípravok je vysoko účinný pri zneškodnení baktérií v týchto priestoroch, obsahuje látky doporučené v rámci prevencie COVID-19.

Výhodou je jeho šetrnosť k prírode, pretože neobsahuje Aldehyd a Phenolen. Je biologicky ľahko rozložiteľný, pôsobí antistaticky.

Obsahuje povrchovo aktívne látky, ktoré uľahčujú rozpúšťanie a odstraňovanie nečistôt. Taktiež spôsobujú deštrukciu membrán baktérii a vírov, vďaka čomu je prípravok antimikróbny.

Zloženie: benzyl(C12-16-alkyl)dimetylamónium chlorid, didecyldimethylamonium-chlorid, kvartérne amóniové soli, C12-14-Alkyl[(ethylphenyl)methyl]dimethyl-, Chlorid, propan-2-ol

Návod na použitie: Prípravok sa rovnomerne nanesie (nastrieka) na povrch a nechá sa pôsobiť, neoplachujeme. Akryláty je možné pretrieť utierkou, pre vytvorenie rovnomerného filmu.

 

KONCENTRÁCIA EXPOZÍCIA ÚČINNOSŤ
1% 1 hodina Pravidelné používanie (kumulatívny efekt proti plesniam)
2% 15 minút Jednofázová dezinfekcia a čistenie povrchov
5% 5 minút Dôkladná dezinfekcia
10% 5 minút Zvýšené riziko vírusových nákaz (epidemiologická situácia)*

* Pri zvýšenom riziku nákazy je vhodné postup opakovať

 

Testovaný na tieto kmene:

Gram-pozitívne baktérie (S. aureus, E. hirae)

Gram-negatívne baktérie (E. coli, P. aeruginosa, P. mirabilis)

Spóry húb (C. albicans)

Iné kritériá neboli testované.

Bezpečnostný list