Cenová ponukaoffice@awv.sk+421 918 548 208

Plynný chlór

Plynný chlór

Najúčinnejšou, najšetrnejšou a celkovo ekonomicky najvýhodnejšou dezinfekciou vody verejných bazénov je plynný chlór. Jeho použitie je vhodné pre verejné bazény s cirkuláciou vody od 150m3 za hodinu.
Pri používaní chlórnanu sodného nie je potrebné samostatnú miestnosť, pri využívaní plynného chlóru sú investičné náklady vyššie, je treba vybudovať chlórovňu podľa zvláštnych predpisov. Návratnosť investície, vrátane nákladov na pravidelné revízie je 2 až 5 rokov. Použitie plynného chlóru je 3 až 4-krát lacnejšie ako používanie chlórnanu sodného.

Dodávanie

Pre verejné bazény je dodávaný prakticky 100% čistý, stlačený plynný chlór v tlakových oceľových nádobách s bezpečnostným rukou otvárateľným ventilom, majú objem 65kg a sú odberateľom dlhodobo prenajímané. Prázdne tlakové oceľové fľaše vážia 27 kg, fľaša dokáže byť naplnená obsahom až 65 kg, čo je o 15 kg náplne viac oproti konkurencii, celková hmotnosť tlakovej fľaše s náplňou je 92 kg.

Dávkovanie

Dávkovanie chemikálie do bazénovej vody je vykonávané prostredníctvom podtlakového dávkovacieho systému. Zákazník musí mať vlastné dávkovacie zariadenie alebo si ho môže dlhodobo prenajať od spoločnosti GHC Invest (výhodné hlavne pre letné kúpaliska a prevádzky so sezónnou prevádzkou).

Dávkovanie neovplyvňuje pH vody a preto je nižšia spotreba prípravkov na jeho úpravu. Celkové zaťaženie vody chemikáliami je nižšie.
Tieto stránky používajú technológiu Cookies pre skvalitnenie ponúkaných služieb.
Ak prechádzate tento web bez zmeny nastavenia Cookies vo vašom prehliadači, vyjadrujete tým súhlas s ich používaním. Súhlasím