Likvidácia vodných rias, zazimovanie

Najúčinnejšími látkami, ktoré likvidujú riasy a široké spektrum mikroorganizmov, a zároveň slúžia ako šetrná, ale dokonale účinná prevencia, sú tzv. algicídy. Pre riešenie Vašich problémov s vodnými riasami dodávame veľmi účinné algicidné prípravky na báze polymérnych kvartérnych amóniových solí. Algicídy GHC sú nepenivé prípravky na likvidáciu všetkých druhov rias vyskytujúcich sa v bazénoch. Účinne obmedzujú výskyt povlakov vo filtračnom zariadení a zvyšujú jeho účinnosť. Vďaka svojmu zloženiu majú prípravky GHC dlhodobé účinky a v bazénovej vode sa odbúravajú len pomaly. Jednotlivé prípravky radu GHC proti vodným riasam sa líšia podľa koncentrácie účinnej látky a tiež podľa množstva odporúčaného dávkovania, ktoré je uvedené na etikete. Algicídy GHC  neohrozujú zdravie návštevníkov bazénov a neškodia životnému prostrediu.
algicid

GHC Algicid MODRÝ

Je účinný prostriedok predovšetkým na zelené riasy a zabraňuje ich ďalšiemu rastu a množeniu. Jedná sa o nepenivý prípravok k likvidácii rias v bazénoch, má vysokú účinnosť a z bazénu sa odbúrava len pomaly. Prípravok zamedzuje aj výskytu kalu vo filtre a zvyšuje jeho účinnosť. Prípravok je vhodné aplikovať priamo do bazéna a na miesta, kde sa vyskytuje najväčšie množstvo rias. GHC Algicid modrý je vhodný skôr pre malé bazény s menším výskytom vodných rias.

algicidruzGHC Algicid RUŽOVÝ

Vysoko účinný tekutý prípravok proti rastu rias v bazéne. Pôsobí predovšetkým na zelené a hnedé riasy a zabraňuje ich ďalšiemu rastu a množeniu sa. GHC Algicid ružový je nepenivý prípravok na likvidáciu všetkých druhov rias vyskytujúcich sa v bazénoch, má veľmi vysokú účinnosť proti širokému spektru mikroorganizmov, obmedzuje výskyt kalu vo filtračnom zariadení a zvyšuje jeho účinnosť. Vďaka svojmu zloženiu má dlhodobé účinky a z vody sa odbúrava len pomaly. Prípravok je vhodné dávkovať priamo do bazéna, na miesta, kde sa tvorí najviacej rias. Algicid ružový je vhodný pre veľké verejné bazény pri normálnych teplotách a množstvom slnečného svitu.

algicidsuperGHC Algicid SUPER

GHC Algicid SUPER je maximálne účinný tekutý prípravok proti rastu rias v bazéne. Prípravok je určený pre veľké verejné bazény, predovšetkým v letných mesiacoch, pri vyšších teplotách vzduchu a pri veľkom výskyte vštkých druhov rias, ktoré zahubí a zabráni v raste a množení sa. Vďaka svojmu zloženiu má dlhodobé účinky a v bazénovej vode sa odbúrava len pomaly. Prípravok je najvhodnejšie dávkovať priamo do bazénu a na miesta, kde sa nachádza najväčšia koncentrácia rias.

Zazimovanie verejného bazéna
V prípade, že sa vonkajší bazén na zimu úplne nevypúšťa, ako napríklad u nerezových bazénov, je nanajvýš vhodné vodu v bazéne na zimu upraviť. Úpravou vody v zazimovávanom bazéne sa chráni bazén a ostatné rozvody (v podzemí) pred usadzovaním vodného kameňa a pred tvorbou, nárastom a nežiaducimi účinkami vodných rias a to predovšetkým na jeseň a na jar, kedy je už viac denného svetla, intenzívnejší slnečný svit a začínajú sa zvyšovať teploty. Správne upravená voda zostane. Zazimovanie bazénu tiež výrazne uľahčuje, zrýchľuje a predovšetkým zlacňuje údržbu a čistenie bazéna po zime, pred novým napúšťaním a prípravou na novú kúpaciu sezónu. Je však potrebné mať vždy na pamäti, že žiadne prostriedky, ktoré sa pridávajú do bazénovej vody pre prezimovanie, vrátaneGHC  Zazimovač, nebráni zamŕzaniu vody v bazéne. Ak sú bazény postavené z betónu, plastu, s obkladom či s bazénovou fóliou, je potrebné bazén a steny bazéna chrániť proti tlaku rozpínajúceho sa ľadu na hladine ostane vody. Tlak a hrúbka ľadovej kryhy je závislá na mrazoch. Zabrániť poškodeniu bazéna a jeho stien je možné tým, že obložíme dve na seba kolmé steny bazéna ľadovými vankúšmi (plávajúce dosky) alebo polystyrénovými doskami. Do bazéna možno tiež nahádzať veľké množstvo PET fliaš čiastočne naplnených pieskom alebo vodou tak, aby plávali čiastočne potopená na hladine. Tlak ľadu potom pôsobí do pružných materiálov fliaš, polystyrénu či dosiek a nepoškodzuje steny bazéna.

zazimovacGHC Zazimovač
Tekutý koncentrovaný prostriedok na prezimovanie verejných bazénov zabraňuje rastu rias a ďalších mikroorganizmov vo vode počas zimného obdobia, keď bazén nie je v prevádzke. Obmedzuje tiež možnosť vzniku nežiadúcich minerálnych zákalov a bráni vzniku a usadzovaniu vodného kameňa, ktorý sa často tvorí v priebehu zimy. Nevypúšťaním bazéna sa chránia steny a dno bazéna proti tepelným rázom a premŕzaniu materiálov, z ktorých je bazén postavený. Zvlášť vhodné je nevypúšťať bazény z plastov, bazény s bazénovou fóliou a tiež nerezové bazény. Bazén sa pri použití Zazimovač na jar lepšie čistí a pripravuje na novú sezónu. Koncentrovaný alebo riedený prípravok sa rovnomerne rozlieva pozdĺž celého okraja bazéna. Dodávame v PE kanistroch o objeme 10 l, 30 l alebo 60 l.

Ľadové vankúše
Plastové plávajúce, čiastočne ponorené dosky, naplnené guľôčkami polystyrénu a pieskom slúžia na prenos tlaku rozpínajúceho sa ľadu a ochranu stien bazéna proti tlaku a odieraniu pri pohybe ľadovej chrasty na hladine vody. Dosky sa spájajú lanom a umiestňujú sa pozdĺž na seba kolmých stien bazéna – pozdĺž dlhej a krátke steny. Odporúčané a vhodné predovšetkým ak sú bazény postavené z plastu, z betónu s obkladom či s bazénovou fóliou.