Dávkovacie čerpadlá

 

MAGDOSLTNeľahkú úlohu, dávkovanie chemikálií na úpravu vody v bazéne, plnia dávkovacie čerpadlá. Musia sa vysporiadať s koncentrovanými agresívnymi chemikáliami (chlórnan, kyselina, lúh), musia byť presné v dávkovaní, výkonné, pretože pracujú s protitlakom až 16 barov, a hlavne spoľahlivé. Presne také sú dávkovacie čerpadlá značky Jesco.
Pre verejné bazény sú určené predovšetkým membránové čerpadlá so zdvihovým magnetom rady MAGDOS. Tieto magnetické čerpadlá s plynule nastaviteľným výkonom (výškou zdvihu) sú podľa typu schopné dávkovať 0,1 alebo tiež 115 litrov agresívnej chemikálie za hodinu. Čerpadlá môžete ovládať ručne, ale tiež pripojiť na riadenie regulačnou jednotkou alebo prietokomerom, pričom môžu pracovať až s frekvenciou 120 zdvihov za minútu. Možno ich pripojiť na strážcu hladiny dávkovanej chemikálie, aby sa zabránilo behu nasucho.

magdosschemaIch robustná a pritom jednoduchá konštrukcia ich predurčuje k trvalo vysokým výkonom a dlhej životnosti. Systém ventilu s dvoma guličkami potom zaručuje vysokú presnosť dávkovania a bezúkapovú prevádzku.
Pri dávkovaní menších objemov a tiež postačujúca nižšia presnosť dávkovania sú ekonomickejším variantom oproti magnetickým čerpadlám, čerpadlá peristaltickom. Napriek svojej kompaktnej konštrukcii majú výkon až 6 l / h, vyznačujú sa vysokou odolnosťou voči agresívnym kvapalinám a sú vhodné pre dávkovanie chemikálií, ktoré sa nemali dávkovať kontinuálne, napr. pre vločkovač.

Ich chod je riadený časovým spínačom alebo môžu byť ovládané priamo jedným z ON / OFF výstupov regulačnej jednotky.
Vyberte si v priloženom katalógu čerpadlo presne podľa vašich požiadaviek. SchlauchpumpeDodávame samozrejme tiež široký sortiment doplnkov k dávkovacím čerpadlám, ako sú sacie armatúry (tiež so strážením hladiny v barelu z chemikálií), vstrekovacie miesta a armatúry na reguláciu sacieho tlaku, odvzdušnenie, podporujú sanie alebo tlmenie impulzov. Samozrejmosťou sú náhradné diely a odborný servis, vrátane montáže a zaškolenia.

Priložené súbory:

GHC Katalog Jesco 2016