Bazénové vysávače

 

dolphinwaveK udržaniu kvalitnej čistej vody a čistoty stien a dna bazéna nestačí len výkonná technológia. Návštevníci so sebou do bazéna vnesú vždy okrem chemického a bakteriologického znečistenia aj veľa mechanických nečistôt, ktoré cirkulácie vody nestačia alebo nezvládnu odniesť do technológie, aby boli zachytené na filtroch. Pre tieto účely boli vyvinuté bazénové sieťky, kefy a hlavne moderní pomocníci každého správcu bazéna, automatické bazénové vysávače. Vyhláška č. 309/2012 Z. z. Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky o požiadavkách na vodu určenú na kúpanie hovorí, že steny bazéna a dno bazéna neplaveckej časti musia byť mechanicky čistené tak, aby boli trvalo bez stôp znečistenia alebo nárastu rias. Ak teda nechceme bazén drhnúť ručne pomocou kefy, je na mieste zaobstarať si bazénový vysávač, ktorý samostatne, bez prílišných nárokov na obsluhu a bez námahy, mimo návštevné hodiny efektívne a rýchlo vysaje a vyčistí dno i steny bazéna.

Zariadenie nie je závislé na filtráciu (má vlastný pohon, čerpadlo i filter), nevyžaduje pozornosť obsluhy a po vložení do bazéna pracuje automaticky. Pravidelným používaním bazénového vysávača nielen odstránite mechanické nečistoty z bazéna, ale zároveň filtrujete bazénovú vodu. Výkon bazénových vysávačov sa pohybuje v rozmedzí od 16 do 70  / hod. Bazénový vysávač pozbiera zo dna nečistoty, ktoré sa nezachytili do klasickej filtrácie (sponky, gumičky, žuvačky, vlasy, piesok atď.). Vysávač vyčistí aj tzv. slepé miesta, kde sa nečistoty usadzujú a hromadia, vrátane miest, ktoré sú náchylné na tvorbu rias. Voda, v takto udržiavanom bazéne, pôsobí čisto a je isté, že užívatelia budú mať z bazéna dobrý pocit. Tým, že bazénový vysávač odníme z bazéna veľké množstvo nečistôt, dôjde k celkovému zlepšeniu kvality bazénovej vody. Pri pravidelnom používaní možno efektívne predísť napr. problémom s riasou a prevádzkovateľ bazéna tak ušetrí náklady na bazénovú chémiu a veľké množstvo času, ktorý by bez vysávača musel vynaložiť na starostlivosť o bazén.

D6002Dodávame vysávače značiek DOLPHIN, WEDA a MARINER od popredných svetových výrobcov, ktoré sú vhodné podľa jednotlivých typov ako pre menšie bazény, tak pre veľké plavecké bazény s dĺžkou až 60 m. Vysávače DOLPHIN predstavujú najbežnejší typ bazénových vysávačov dodávaných v SR, sú spoľahlivé, univerzálne a cenovo dostupné. Ľahko sa ovládajú a pri čistení bazéna dosahujú kvalitných výsledkov. Zo širokej ponuky je potrebné zvoliť vhodný typ najmä podľa dĺžky bazéna, pre bežné verejné bazény s veľkosťou okolo 25 m sú vhodné modely radu Dolphin 3000, pre veľké plavecké bazény s dĺžkou viac ako 50 m sa hodí skôr model D6002 (2×2), ktorý má dvojnásobnú kapacitu.

D3002Automatický vysávač dna a stien bazéna DOLPHIN 3002
Je určený pre bazény s veľkosťou cca 25 m. Vysávač automaticky zotrie, vyčistí a podtlakovo prefiltruje nečistoty vo Vašom bazéne. Vysoko výkonný jemný filter s plochou 0,775  a filtračné schopnosti 50 mikrometrov prefiltruje 18  / h vody. Vysávač vyčistí nielen vodorovné plochy, ale aj steny až nad úroveň hladiny. Zariadenie je absolútne nenáročné na obsluhu a údržbu. Po vložení do bazéna a následnom zapnutí sa o neho nemusíte starať, lebo sa po ukončení čistiaceho cyklu sám vypne. Vysávač je vybavený kontrolkou plného filtračného vrecka a má vylepšený kábel s “otočným čapom” zabraňujúcim zamotania. Pre bazény s hladkým povrchom je možné k vysávaču dokúpiť špeciálne kefy WonderBrush. Vysávač Dolphin 3002 pracuje v dvoch režimoch:

Automatické čistenie
Vysávač má zabudovaný mikroprocesor so samoprogramovacou schopnosťou, čo mu po krátkom “ohmataní” bazéna umožní zvoliť taký čistiaci cyklus, ktorý bude najvhodnejší pre tvar a veľkosť Vášho bazéna.
Čistenie pomocou diaľkového ovládania
Diaľkové ovládanie umožňuje rýchle vyčistenie problematických miest v bazéne, kde sa vyskytuje väčšie množstvo nečistôt. Vysávač môžete riadiť pomocou bezdrôtového diaľkového ovládania, vďaka ktorému jednoducho nabehnete na ktorékoľvek miesto v bazéne. Pomocou diaľkového ovládania môžete tiež prednastaviť dobu čistiaceho cyklu, približnú veľkosť bazéna a čistenie dna a stien bazéna alebo len dna.

navigatorVysávače WEDA a MARINER
Profesionálne bazénové vysávače WEDA alebo MARINER predstavujú technologickú špičku v obore, kvalitu tej najvyššej úrovne a sofistikované riešenie pri čistení veľkých bazénov rôznych tvarov. Vďaka špeciálnym navigačným funkciám sa úplne samostatne pohybujú aj v náročne členitom bazéne a dokonale ho vyčistí. Z dôvodu finančnej náročnosti sú vhodné najmä pre väčšie plavecké areály.

Ďalšie informácie a technické údaje nájdete v priloženom katalógu.

 

Priložené dokumenty:

Katalóg vysávače